Haberler

Paylaş
KONYA ŞEKER’DEN ATA’YA SAYGI Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 78’inci yıldönümünde Konya Şeker ailesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Konya Şeker merkez kampüsünde gerçekleştirilen program Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başladı. 
10 Kasım 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; Üreticinin Üç Tane İş Yeri Var, Tarla, Mera, Bağ-Bahçe. İkisinde Vardık Şimdi Bağda Bahçede De Çiftçiye Desteğe Geldik
04 Kasım 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; Bürokrasinin Gözünden Kaçar, Bizim Gözümüzden Kaçmaz, Havza Bazlı Da Düzelecek, Nokta
31 Ekim 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk: “En Büyük Dayanağımız Cumhuriyetimizdir” AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk milletinin kararlı duruşuna dikkat çeken Konuk, mesajında “Cumhuriyet Bayramımızı, geleceğe dair umudumuz asla sarsılmamış vaziyette, istikbale dair inancımız tam bir şekilde ve Cumhuriyetimize her zamankinden daha sıkı sarılarak kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.
28 Ekim 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; Konya Şeker’in Anayasasının Değişmezi, Üreticiye Hep Destek, Tam Destek Tarımın sektörünün öncü kuruluşu Konya Şeker, üreticiye desteğini arttırarak sürdürüyor. Tarlaya tohum atılmadan önce üreticiyi desteklemeye başlayan Konya Şeker, 2016 - 2017 kampanya döneminde şu ana kadar, pancar üreticisine 260.390.244,02 TL avans ödemesi gerçekleştirirken, patates üreticisine 10.390.727,86 TL, yağlık ayçiçeği üreticisine 142.946.473,36 TL ödeme yaptı. Konya Şeker’in tarlaya tohum atılmadan üreticiye yapmaya başladığı ödemenin tutarı 6 ay içinde genel toplamda 413.727.445,24 TL oldu.
19 Ekim 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; “Diplomasi Kurnazlığı Ve Küresel Ekonominin Tetikçi Kurumları Devrede” AK Parti Karaman İl Başkanlığı Ekim ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, Türkiye’nin beka mücadelesi içerisinde olduğunu belirterek, geçmişte olduğu gibi ülkenin sadece beka mücadelesine odaklanarak kalkınma gündeminden uzaklaştırılması ve ülkenin zenginliklerinin harekete geçirilmesinin durdurulmasıyla oynanan oyunların amacına ulaşmasına izin vermeyeceklerini ifade etti. Recep Konuk, “Biz tarihten dersimizi aldık. Bu ülkede hem huzuru muhafaza edeceğiz hem de kalkınma gündemimizden bu ülkenin zenginliklerine zenginlik katma gündemimizden ve yatırım gündemimizden taviz vermeyeceğiz. Biz devletimizin beka mücadelesine ne kadar önem veriyorsak, milletimizin refah mücadelesine de o kadar önem veriyoruz ve ikisini de aynı anda ve eş zamanlı yürütüyoruz” dedi. 
 
15 Ekim 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; Mavi Tüneli Üreticiye Kazandıran İrade Ovanın Susuzluğunu Tamamen Gidermeye de Kararlıdır Türkiye ve dünyanın tarım merkezi olmaya aday Konya Ovası’na yeni su kaynaklarının getirilmesi gündemde. Konuyla ilgili Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Akademik Yıl açılışında konuşan Başkan Recep Konuk, Karasu’nun Konya Ovası’na getirilmesini önerdi. 
12 Ekim 2016
KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ ÜST TEKNOLOJİNİN MERKEZİ OLUYOR Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ilk akademik yılına başladı. Üniversitenin tüm programlarına yerleşen öğrencilerin tamamı ilk 40 binin içine giren başarılı öğrencilerden oluştu. Üniversite tarım ve gıdada üst teknoloji ile üretim yapabilecek uzmanlar ve dünya çapında araştırmalar yapacak akademisyenler yetiştirmeyi hedefliyor. 
06 Ekim 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk,Bizim İşimiz, Huzur Ve Refahı Sağlayacak Ortamı Hazırlamaktır KONYA ŞEKER, ÜRETİCİSİNE, 226. 6 MİLYON LİRALIK DESTEK VERDİ
04 Ekim 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; Sıralamalarda Zirveye Çıkmak Değil, Sınırları Aşan İşler Yapmak Önemli Ekonomist Dergisi’nin, Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) katkılarıyla yaptığı “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasının 2015 yılı sonuçları açıklandı. İstikrarlı bir şekilde büyüyen Konya Şeker, bu yıl iki basamak birden ilerleyerek 8’inci sıraya yükseldi.
03 Ekim 2016
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15