Haberler

Paylaş
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, “Ortak Akılla Hareket Ederek Karaman’ın Mirasını Geleceğe Taşımaya Kararlıyız” MUHTARLARLA 7’NCİ TOPLANTI 
 
24 Eylül 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; Torku’yu Manevi Coğrafyamızın Da Markası Yapmak İstiyoruz Tunuslu GINOR Generale Industrie Du Nord firmasının yetkilileri, çalışma sistemi ve hayata geçirilen projeler hakkında bilgi almak üzere AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’u ziyaret etti. Çumra Şeker tesislerine hayran kalan heyet, Konya Şeker modelini ülkelerine taşımaya ve Torku ürünlerini ithal etmeye karar verdi. 
 
21 Eylül 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; Anadolunun Ekonomisine Her Yıl Yaklaşık 6 Milyar Tl. Kaynak Transfer Ediyoruz Konya Şeker Önce Bayramlaştı, Sonra Bayram Coşkusunu Pancar Alım Kampanyasını Açarak Sürdürdü.
19 Eylül 2016
BAYRAM TATİLİ BİTTİ VEKİLLER İŞ BAŞI YAPTI Karaman Milletvekilleri Merkez İlçeye Bağlı Köy Muhtarlarıyla Buluştu 
16 Eylül 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk: “Bayram Coşkusunu Şehit Ve Gazilerimize Borçluyuz” AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk: “Bu yıl Kurban Bayramını her zamankinden daha umutlu, daha güçlü, geleceğine daha fazla inanan; kardeşliğimiz, birliğimiz ve dirliğimiz artmış bir şekilde idrak ediyoruz”.
09 Eylül 2016
KONYA ŞEKER’DEN ÜRETİCİYE BÜYÜK JEST: HEM BAYRAM AVANSI, HEM DE AYÇİÇEĞİ PARASI Konya Şeker, Kurban Bayramı öncesi avans ve ayçiçeği alım bedeli olarak 22.573.500 liralık nakdi avans dağıtıyor. Üreticilerin hesabına aktarılan avans, çiftçinin yüzünü güldürdü. AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Biz halden anlayan ve hayatın içinde olan bir şirketiz ve bunun gereğini de yerine getiriyor, her bayram öncesi üreticimize avans veriyor, üreticinin Bayramı rahat karşılaması için vazifemizi yapıyoruz. Üreticimizin mahzun olmasını değil, huzurlu bir şekilde bayram yapmasını istiyoruz” dedi. 
07 Eylül 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; Şehitler Verdik, Ülkemizin Geleceğini Vermedik Başkan Recep Konuk'un İttifakla Tekrar Başkanlığa Seçildiği Pankobirlik Seçimli Olağan Genel Kurulu Yapıldı.
05 Eylül 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk : Bizim Tercihimiz İthal Ürünle Sefa Değil, Çiftçimize Vefadır Ayçiçeği hasadının başlaması ve özellikle erkenci bölgelerde tüccarın maddi zorluklar yaşayan üreticilerden alımları arttırması üzerine üreticilerin alın terini korumak için geçtiğimiz günlerde emanet usulüyle ayçiçeği alımını başlatan Konya Şeker, Ayçiçeği Avans Fiyatını bugün açıkladı. Yaptığı yüksek tonajlı alımlarla faal olduğu sektörlerde girdi olarak kullanılan tarımsal ürünlerde piyasanın oluşmasında belirleyici konumda olan ve ülkemizde alımını gerçekleştirdiği her ürün gurubunda en iyi fiyatı veren tarım sektörünün lokomotif kuruluşlarından Konya Şeker’in ticari olarak tolere edilebilir en üst sınır olan fiyat haddini belirleyerek ithal ayçiçeği fiyatlarının yaklaşık % 10 üstünde bir ayçiçeği avans fiyatını açıkladığı belirtildi. AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un ürün hasadının başlaması ve üreticinin beklemeye tahammülü kalmadığını belirterek biran önce alıma başlanması ve fiyatın ithal ürün fiyatının üzerinde tolere edilebilir en üst sınırdan açıklanması yönünde talimatı üzerine Konya Şeker yetkilileri tarafından yapılan çalışma sonucunda 44 yağlı ayçiçeği avans fiyatı 1.675 TL/Ton, 40 yağlı ayçiçeği 1.580 TL/Ton, 50 Yağlı ayçiçeği 1.817 TL/Ton olarak açıklandı. Yurt dışı yeni hasat ürün henüz piyasaya girmemesine rağmen ithal ayçiçeğinin navlun ve vergiler dâhil Türkiye’ye fabrika teslim fiyatının ton başına yaklaşık 1.500-1.550 TL olduğunu söyleyen yetkililer Konya Şeker’in açıkladığı fiyatın ithal ayçiçeği fiyatının yaklaşık %10 üstünde bir fiyat olduğunu, erkenci bölgelerde oluşan piyasa fiyatının ise yaklaşık %15 yukarısında olduğunu belirttiler.
29 Ağustos 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk: “Kudret Ve Kabiliyetimizi Kimse Sınamaya Kalkmasın” AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk milletinin, 30 Ağustos’taki kudret ve kabiliyet imtihanından başarıyla çıktığını vurgulayan Başkan Konuk, 30 Ağustos’un, Anadolu’nun kendi talihini döndürdüğü gün olduğunu söyledi. 
28 Ağustos 2016
AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk: Hedefimiz Dışa Bağımlılığı Sonlandırmak Konya Şeker bünyesindeki Zirai Ar - Ge birimi, patatesteki hastalıkların ortadan kaldırılması için 3 yıldır Doku Kültürü yöntemiyle hastalıklardan arındırılmış yerli tohum üzerinde çalışıyor. Bu çerçevede AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, deneme ekimi yapılan tarlalarda incelemelerde bulundu. Konuk, “memnuniyetle söyleyebilirim ki patates tohumunda yurt dışına bağımlılığımızı sonlandıracak büyük hamlede Konya Şeker son evreye gelmiştir” dedi. 
26 Ağustos 2016
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15