Yazılı Metinler

Paylaş

Sevgili Hemşerilerim

Ülkemiz ve bölgemiz adına çok büyük önem taşıyan Çumra Şeker, Anadolu insanının doğduğu yerde doymasını sağlayan mihenk taşı olarak 'çoban yıldızı gibi doğmuş, güneş gibi de parlamaya' başlamıştır. Bu dev eserle öncelikle bölgede üretim artışı imkanı yaratılarak araziye iş sağlanmış, bir anlamda arazi istihdamı gerçekleştirilmiştir. Bu istihdam çemberi genişleyerek yayılacaktır.

Siz değerli çiftçi kardeşlerimizin alınteri ile gerçekleşen ve sizlerin özsermayesi ile büyük yatırıma dönüşen Çumra Şeker yine sizlere yaraşır bir şekilde hizmete açılmıştır. 50 bini aşkın insanımızın ve Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'ın da katılımı ile üretime başlayan Çumra Şeker'in açılışına gösterdiğiniz yakın ilgi ve katılımlarınızdan dolayı hepimize teşekkür ediyorum.

O mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayarak Türkiye'nin dört bir yanından geldiğiniz için sizlere müteşekkirim.

25 Eylül 2004 tarihi, Türk Tarım tarihine altın harflerle yazılıp ve bir ilk olarak tarihteki yerini alırken, fırsat verilmesi halinde Türk çiftçisinin neleri yapabileceğini de göstermiştir.

Kimileri, fabrikanın kurulmasını bile hayal edemezken,3-5bin vatandaşın ilgi göstereceği ve katılacağı bir açılışı beklerken, aksini hep birlikte başardık ve 50 bini aşkın vatandaşımızın katılımıyla göğsümüzü gere gere tüm dünyaya şamil bir açılış töreni gerçekleştirdik. Açılışa katılan 50 bini aşkın çiftçimizin sağduyusu ve disiplini, katılımcıların gösterdikleri ev sahipliği ile nizam ve intizamının yanı sıra bir tek olumsuzluğun yaşamaması memleketin gerçek efendilerine yakışır bir duruş ortaya koymuştur.

Bir yıl boyunca 24 saat mesai anlayışıyla yapımı tamamlanan Çumra Şeker'in inşaatında en ufak bir kazanın yaşanmamış olmasının yanı sıra, sabah ezanları ile evlerinden çıkarak kilometrelerce yol katedip açılışımızı şereflendiren değerli çiftçilerimizin burnunun bile kanamadığı, tüm katılımcıların coşku, gurur ve eğlencelerinin ardından gönül rahatlığı içinde evine döndüğü bir töreni hep birlikte gerçekleştirmenin engin hazzını yaşıyorum.

Bu açılışta sizlerin büyük payı olduğunu biliyor ve sizlerin desteği ile nice büyük yatırımları ve açılışları gerçekleştireceğimizi artık görüyor ve bunu adım gibi biliyorum.

Teşekkürler dostlarım,
Teşekkürler, benim sevgili cefakar, fedakar çiftçi kardeşlerim.